Czapki, czapeczki, czapaje. Jakkolwiek byśmy ich nie nazwali, od dekad towarzyszą nam codziennie. Świetne jako ochrona przed słońcem lub mrozem, uzupełnienie naszego stylu, czy jako gadżet reklamowy. Czapki, niezależnie czy letnie, czy zimowe, są zawsze praktycznym upominkiem, który skutecznie może nieść wieść o Twojej firmie.

Jeśli już zdecydowałeś się stworzyć własną linię czapek, staniesz najpewniej przed problemem, jakie czapki wybrać, w jaki sposób dokonać ich znakowania. Czy lepiej użyć sitodruku, czy sublimacji? A może najodpowiedniejszy będzie haft?

Czapki zimowe, haft

Zimowe czapki z Twoim logotypem lub tekstem, to idealny gadżet użytkowy. W końcu kto nie pomyślałby ciepło o Twojej firmie, bądź projekcie, kiedy w głowę grzałaby go czapka z Twoją identyfikacją wizualną?

Czapki takie są wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego lub jego mieszanek z włóknami naturalnymi, co zapewnia dodatkowe utrzymanie ciepła, oraz rozciągliwość. Takie czapki mają rozmiar uniwersalny i będą leżeć doskonale na praktycznie każdej głowie. Obniża to też koszt produkcji, ponieważ nie musisz dbać o różne rozmiary dla różnych klientów.

Nadruk wykonany jest w technice haftu, oznacza to że lepiej wyjdą nadruki mniej skomplikowane. Natomiast z racji na dość wysoki koszt przygotowania projektu, haft najlepiej sprawdzi się w przypadku większych zamówień.

Różnego rodzaju napisy, lub proste logotypy wykonać można w technice haftu 3D, dzięki czemu haft zostanie uwypuklony i będzie sprawiał jeszcze lepsze i bardziej profesjonalne wrażenie.

Czapki zimowe, termotransfer

Jeśli potrzebujesz mniejszej ilości czapek, lub nawet jednej sztuki, najodpowiedniejszą techniką znakowania będzie w tym przypadku termotransfer.

Czapki do znakowania flexem posiadają z przodu specjalną, płaską naszywkę, na którą nanoszony jest nadruk. Wygląda to elegancko i jest odporne na ścieranie i pranie. Ograniczeniem flexu jest jednak szczegółowość projektu. Nadaje się on wyśmienicie do niezbyt skomplikowanych nadruków, z niewielką ilością kolorów.

Alternatywą jest naniesienie nadruku za pomocą techniki subli-flocku. Nadruk będzie wtedy odrobinę sztywniejszy, ale biorąc pod uwagę, że czapka i tak posiada łatkę transferową, będzie to praktycznie niezauważalne. W przypadku tej techniki możemy wykonać nadruk w pełnym kolorze i o dowolnym stopniu skomplikowania wzoru.

Czapki letnie, sublimacja

Czapki to oczywiście nie tylko domena zimy, z powodzeniem możemy je nosić także w ciepłe miesiące, a już zwłaszcza wszelkie ich odmiany z daszkami. Nic tak skutecznie nie ochroni nas przed słonecznym udarem, a jeśli przy okazji może wyglądać naprawdę dobrze, to czemu tego nie wykorzystać?

Czapki z nadrukiem w technice sublimacji wykonane muszą być z tworzyw sztucznych lub ich mieszanki z innymi włóknami. Jakkolwiek miejscowe nadruki (np logotyp, lub obrazek nie zajmujący całej powierzchni) można na nich robić już od jednej sztuki, to czapki z pełnym zadrukiem, jak na obrazku obok, trzeba zadrukować jeszcze przed zszyciem.

Czapki letnie, haft

Haft nadaje się również jak najbardziej na czapki letnie, co więcej, wygląda na nich naprawdę dobrze. Zwłaszcza jeśli jest to porządnie wykonany haft 3D.

Tak jak w przypadku haftowanych czapek zimowych, tak i tutaj produkcja opłaca się dopiero dla większych zamówień. Koszt podnosi przygotowanie programu komputerowego, który poprowadzi hafciarki. Więcej o samym procesie, można przeczytać na naszej stronie poświęconej haftowi komputerowemu.

Kilkukolorowe nadruki na czapkach, można również wykonać techniką sitodruku. Jest to bardzo wydajna i opłacalna technika przy większych zamówieniach. Koszt przygotowania kliszy i sit rozkłada się wtedy na większą ilość wyprodukowanych czapek. Oczywiście im więcej kolorów, tym wyższy koszt całego procesu.

Niezależnie od tego jakiej liczby czapek i w jakiej technice wykonanych potrzebujesz, będzie to na pewno strzał w dziesiątkę przy ustalaniu planu marketingowego firmy. A jeśli chcesz po prostu przygotować dla kogoś niecodzienny i oryginalny prezent, to jak widać są odpowiednie techniki, za pomocą których wykonać można już nawet jedną sztukę.