Do tej pory, kiedy myśleliśmy o wykonaniu trwałego nadruku na 100% bawełnie z przejściami tonalnymi, w niskich i średnich nakładach, przechodził nas zimny dreszcz.

Na szczęście, te mroczne czasy mamy już za sobą! Od 2021 roku drukujemy dla naszych Klientów nowatorską techniką nadruku, która nawet na starych wygach robi nie lada wrażenie.

Przedstawiamy: nadruk cyfrowy DTF

Nadruk cyfrowy DTG to technika, której niestraszne są małe elementy w nadruku.

Najważniejsze zalety:

  • możliwość druku na 100% bawełnie w dowolnym kolorze
  • wygląd nadruku
  • oddaje nawet drobne elementy projektu
  • doskonale nadaje się do druku wielokolorowych zdjęć
  • przejścia tonalne
  • powtarzalność wydruków
  • produkcja od 1 sztuki
  • duża trwałość druku

Wygląd nadruku

To jeden z najbardziej oczywistych i jednocześnie kluczowych aspektów nadruku. Ważne, aby reprezentował Twoją firmę lub markę odzieżową we właściwy sposób, oddając jej charakter i spójność z wytycznymi identyfikacji graficznej. Żywe kolory zapewniają biały podkład i właściwa obróbka pliku graficznego.Równie ważne co wrażenie wizualne są wrażenia dotykowe. Tu również jest dobrze. Nadruk jest miły w dotyku, nie ma wrażenia “ceraty”.

Pełne krycie kolorem, a nadruk wciąż jest elastyczny i miły w dotyku. 100% bawełna czarna.

Kolejną zaletą jest możliwość wykonania nadruku o dowolnym stopniu skomplikowania. Nie ma znaczenia ani ilość zastosowanych kolorów, ani wielkość elementów w nadruku – wszystkie zostaną wykonane perfekcyjnie.

Przejścia tonalne od 1 sztuki, skomplikowane wzory

Jednym z częstych problemów przy druku są przejścia tonalne, czyli gradienty. Przy cześci technik nadruku, na przykład flex/flock, w ogóle nie ma możliwości ich zastosowania. Z kolei przy sitodruku, aby przejścia tonalne zostały wykonane poprawnie, trzeba dokonać skomplikowanej separacji kolorystycznej (również zapewniamy taką usługę graficzną).

Druk 1 sztuki na sitodruku nie ma sensu od strony ekonomicznej. Stałe koszty przygotowania matryc czynią sitodruk dostępny cenowo od około 20 sztuk. A optymalny cenowo od 50 sztuk wzwyż, co dla wielu mniejszych lub prototypowych zleceń może być problemem. W tym momencie możemy zastosować metodę DTF i zachwycić jakością.

Wielkość maksymalna druku 29 x 40 cm

Rozmiary nadruku również są istotną sprawą. Z reguły wykonuje się wielkość w rozmiarze do A3, co pokrywa zapotrzebowanie na większość wzorów. Zazwyczaj nie ma sensu, aby nadruk był większy (jeśli chcesz wykonać nadruki typu fullprint, zapraszamy tutaj). W drugą stronę oczywiście nie ma żadnych ograniczeń i nadruk może być dowolnie mały.

Jak przygotować plik do druku

Odpowiednie przygotowanie plików do druku jest niezbędne, aby uzyskać w pełni zadowalający efekt znakowania oraz uniknąć błędów i poprawek oraz przedłużania realizacji konkretnego zamówienia. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać to nadesłany plik powinien być „zamknięty” (pliki w których elementy nie są zakrzywione, scalone itd. mogą się niepoprawnie otwierać).

Grafiki do druku DTG zapisujemy w kolorystyce RGB. Inny zapis kolorów (Pantone czy CMYK) może spowodować, że w efekcie końcowym wydrukowane na odzieży kolory będą wyglądać inaczej niż oczekiwaliśmy.

Poprawny zapis pliku to png, jpg, pdf, cdr, psd, ai, eps.

Preferujemy zapis grafiki do png, na przeźroczystym tle, w przestrzeni kolorystycznej RGB.

Rozdzielczość 300 dpi.

ZALECENIA PRANIA

Odzież nadrukowaną w technice DTF należy prać max w 30 stopniach, na lewej stronie oraz wirować na jak najmniejszych obrotach. Prasować koszulkę również na lewej stronie

Z racji na niskie koszty sprawdzenia jakości, polecamy zamówienie jednej lub kilku sztuk i przetestowanie ich samemu. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli przedstawić najbardziej odpowiednie rozwiązanie konkretnie dla Twojego projektu.

Nie masz projektu? Żaden problem! Również możemy pomóc Ci go stworzyć.

Inne techniki nadruku

Gradienty i rastrowanie umożliwiają rozwinięcie skrzydeł kreatywności podczas przygotowania projektu:
yoda zombie
ilość kolorów
100%
przejścia tonalne (gradient)
100%
odporność na prawidłowe pranie
90%
opłacalność przy niskim nakładzie
100%
opłacalność przy nakładzie 20+
50%

Najnowsze realizacje

Nadruk DTF na koszulkach – Beach Bowl

Nadruk DTF na koszulkach – Beach Bowl

Sitodruk na koszulkach Tatry

Sitodruk na koszulkach Tatry

Softshelle z nadrukiem

Softshelle z nadrukiem

Koszulki z nadrukiem starwars.pl

Koszulki z nadrukiem starwars.pl

Nadruki na koszulkach Kaszëbë

Nadruki na koszulkach Kaszëbë

« zobacz wszystkie