Każdy z nas ma w swojej garderobie nie jedną koszulkę z nadrukiem. Takie spersonalizowane koszulki chętnie dajemy też w prezencie znajomym i rodzinie. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy ulubiona koszulka potrzebuje pomocy, ponieważ napis na niej odkleja się, albo pęka. Co wtedy możemy zrobić?

  • Jak przykleić odklejający się nadruk? Jak zauważysz taką sytuację, to postaraj się zadziałać od razu. Jeśli jest to w miarę nowa koszulka, i odchodzi od niej nadruk, to raczej znak, że najprawdopodobniej nie został dobrze dogrzany nadruk pod prasą. Najlepiej byłoby zwrócić taką koszulkę do drukarni w której była robiona koszulka. Może być też drukarnia zaprzyjaźniona. Prawdopodobnie wystarczy tylko chwila koszulki pod prasą, aby nadruk dobrze wgrzać w koszulkę. Można też spróbować samemu podziałać w domu. Potrzebne do tego będzie żelazko oraz papier do pieczenia. Rozgrzej żelazko na średnią temperaturę i przez papier przejedź parę razy po wadliwym nadruku.
  • Jak naprawić popękany nadruk? Pękający nadruk to zasadniczo zły znak. Jeśli pęka nam nadruk na niedawno zrobionej koszulce to świadczy tylko i wyłącznie o złej jakości druku. Ewidentnie drukarnia w której były robione koszulki nie dopilnowała kilku czynników aby koszulka z nadrukiem była prawidłowo dogrzana. Niestety przy takich sytuacjach najczęściej nie da się za wiele zrobić oprócz reklamacji. Inaczej wygląda to kiedy koszulka przeszła już swoje najlepsze lata noszenia i prania. To jest naturalny proces z którym trzeba się pogodzić. Taką koszulkę najlepiej będzie wymienić na nową i z łezką w oku koszulkę zutylizować.
  • W jaki sposób usunąć nadruk? Jeśli nadruk na koszulce odchodzi znacznie, można spróbować za pomocą cienkiego nożyka zdjąć nadruk. Jednak trzeba robić to powoli i bardzo precyzyjnie, ponieważ można łatwo uszkodzić koszulkę dziurawiąc ją nożykiem. Można też spróbować zdjąć nadruk przy pomocy gorącego powietrza z suszarki do włosów, albo wkładając koszulkę do zamrażalnika aby nadruk popękał, dzięki czemu będzie łatwiej zerwać go z koszulki.
  • Jak dbać o koszulki z nadrukami? Trzeba pamiętać, że koszulka z nadrukami wymaga odpowiedniego dbania o nią. Prać w pralce w 30-40 stopniach, wirowanie ustawić na max 600 obrotów nie używać chemii, a prasujemy zawsze na lewej stronie koszulki!
  • Jak usunąć haft? Niestety z naszego doświadczenia wiemy, że bez profesjonalnego sprzętu do cięcia szwów, i ogromnej ilości cierpliwości może się to nie udać. Plus trzeba pamiętać, że zostanie ślad po hafcie, oraz może zostać uszkodzony materiał. Generalnie my nie polecamy. Łatwiej będzie oddać komuś odzież z haftem który nam się nie podoba, a sobie zamówić coś nowego.
  • Czy można zakryć nadruk inną grafiką? Można. My już nie raz ratowaliśmy nie jednego klienta który do nas przyszedł prosząc o pomoc. Czasami to były logotypy już nieaktualne na kurtkach roboczych, a czasami napis na koszulce został gdzieś źle nadrukowany. W takich sytuacjach jedynym wyjściem jest przykrycie starego napisu czymś nowym. W takim wypadku trzeba do nas przynieść ową rzecz. Na miejscu będziemy mogli sprawdzić jakie mamy możliwości przykrycia starego nadruku nową, przy odpowiednim doborze techniki.

Nosząc ubrania, piorąc je i prasując regularnie, trzeba pamiętać, że z czasem nasza ulubiona koszulka, może już nie być tak idealna jak w dniu jej zakupu. Nadruk może z czasem pękać lub odchodzić, a kolory będą blaknąć. Ale to tak jak mówimy po długim użytkowaniu. W razie pytań bądź zamówień zapraszamy do kontaktu: info@printexpress.pl