Haft komputerowy

Haft komputerowy

Ile kosztuje haft komputerowy?

Bardzo popularną metodą zdobienia odzieży jest haft komputerowy. Decydują się na niego nie tylko firmy znakując odzież firmową, ale również klienci indywidualni. W związku z tym często dostajemy zapytania: ile taki haft kosztuje? Jak go policzyć? Co trzeba przygotować do wyceny? Postaramy się Wam przybliżyć ten temat, aby nie było wątpliwości co do tej metody znakowania odzieży.

Co to jest haft komputerowy?

Haft komputerowy jest najbardziej szlachetną metodą zdobienia odzieży. Często wybierana jest przez klientów właśnie ze względu na estetykę nadruku jak i bardzo dobrą wytrzymałość. Aby wykonać bardzo dobry haft komputerowy potrzebne są dobrej jakości maszyny. My mamy hafciarki firmy Tajima. Ten sprzęt gwarantuje wysoką jakość haftu. Uzupełnieniem maszyn są oczywiście specjalistyczne programy hafciarskie oraz pracownicy którzy sztukę haftu mają w małym paluszku ;-)

Na czym można wykonać haft?

Praktycznie na każdym rodzaju odzieży. Haft komputerowy ładnie wychodzi na bluzach, kurtkach, koszulach polo, polarach, torbach, ręcznikach, czapkach zimowych i czapkach z daszkiem, koszulkach też, ale jeśli są koszulki wyjątkowo cienkie to niestety nie będziemy mogli takiego haftu wykonać, koszulki muszą mieć większą gramaturę. Minimalna ilość jaką wykonujemy to 10 sztuk.

Co z projektem?

Plik do haftu komputerowego musi być przygotowany w wektorach. Pracujemy na plikach .cdr, .eps, .ai i .pdf. Z takiego wektorowego pliku opracowujemy program hafciarski. Koszt ułożenia programu do haftu to 60,00 zł netto.

Jak wyceniany jest haft komputerowy?

Projekt jaki ma być wyhaftowany przerzucamy przez nasz program hafciarski. On nam wylicza ilość wkłuć igły. Dzięki temu będziemy mogli policzyć jaki będzie koszt wyhaftowania na 1 sztuce. W przybliżeniu wyceniamy 1000 ściegów – 1,50 zł netto. To jest najbardziej precyzyjna wycena. Haft wykonujemy na bardzo dobrych niciach, jeśli potrzebny jest haft na niciach specjalnych typu złota albo srebrna to musimy zrobić wycenę indywidualną, ponieważ te nici są droższe w zakupie.

Ile kosztuje naszywka?

Tak samo jak w przypadku haftu na odzieży tak i tutaj potrzebny jest projekt wektorowy do wyceny ilości wkłuć igły. Na tej podstawie będziemy mogli zrobić wycenę naszywki. Minimalna ilość naszywek jaką wykonujemy to 10 sztuk.

Co to jest haft 3D?

Jest to haft wypukły. Wykonuje się go głównie na czapkach z daszkiem. Jest to specjalistyczna, bardzo efektowna, metoda zdobienia. Taki haft najlepiej wychodzi na bardzo prostych projektach jak np. duże litery, krótki napis. Nie będzie możliwości wykonania tego typu haftu z projektami z małymi elementami, skomplikowanymi wzorami.

Jakie są ograniczenia przy hafcie komputerowym?

Nie da się odwzorować idealnie projektu. Haft nie jest odpowiedni do cienkich i delikatnych tkanin. Projekt nie może zawierać zbyt małych i szczegółowych elementów. Minimalna literka do haftu musi mieć minimum 5 mm wysokości, a najlepiej 7 mm. Nie da się wykonać przejść tonalnych kolorów.

Wiedząc te podstawy może łatwiej będzie Tobie zdecydować się na ten rodzaj zdobienia odzieży. W razie pytań, jesteśmy dostępni pod mailem info@printexpress.pl i telefonem 507 628 335.