Sitodruk – najtrwalsza metoda znakowania

Sitodruk – najtrwalsza metoda znakowania

Dość często, gdy Klienci pytają nas o najtrwalszą metodę znakowania – odpowiadamy, że sitodruk będzie idealny. Problem polega na tym, że nazwa, sama w sobie nie mówi zbyt wiele. Dlatego w tym artykule opiszemy, czym jest sitodruk, jak wygląda, do czego najlepiej go używać i w końcu – czy jest on rzeczywiście tak wytrzymały! A wszystko po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości co do tej metody znakowania!

Na czym polega sitodruk?

Zanim przejdziemy do tego, czy sitodruk to najtrwalsza metoda znakowania – przyjrzyjmy się technice. Dużo zdradza tutaj sama nazwa. Sito-druk, czyli drukowanie przez swego rodzaju sito. A właściwie jest to szablon, nałożony na bardzo drobną siatkę. W ten sposób farba rozmieszczona jest jedynie w tych miejscach, w których powinna. Następnie każda odbitka przetłoczona jest przez matrycę, co pozwala na pewne utrwalenie wzoru. 

Do czego użyć najtrwalszej metody znakowania?

Sitodruk będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy Ci na oznakowaniu odzieży lub innych tekstyliów. Ze względu na specyfikę metody – nadruk na drewnie, metalu lub plastiku mógłby nie być trwały i wyraźny. Dlatego tak ważne jest omówienie z drukarnią materiału, na którym ostatecznie znajdzie się Twój wzór. Jednak odzieżowe gadżety reklamowe lub stworzenie własnej marki odzieżowej nie powinno stanowić żadnego problemu!

Jak wygląda nadruk sitodrukiem?

Skoro wiemy już, na czym polega ta metoda i kiedy się najlepiej sprawdza… pomówmy o efektach. A te są fenomenalne! Drobna siatka, za pomocą której nakładany jest wzór pozwala osiągnąć wyjątkowo wyraźne i ostre kolory. Ponadto, cały proces sitodruku całkowicie eliminuje ryzyko niedoskonałości lub braków w ostatecznym nadruku. Dlatego też jest on tak często wykorzystywany przez największe marki odzieżowe na świecie. Jednak czy to jedyny powód?

Sitodruk – najtrwalsza i najtańsza metoda znakowania?

Choć może to brzmieć nieprawdopodobnie, ale tak jest! Niska cena jest efektem wykorzystywania szablonu. Dzięki temu, im większy nakład trafia do oznakowania, tym mniejsza jest ostateczna cena jednostkowa. Jeżeli planujesz stworzyć własną markę, to ta metoda pozwoli Ci na bardzo wygodne i opłacalne skalowanie swojego biznesu. Ponadto, większe ilości nie będą oznaczać spadku jakości!

Kiedy warto wykorzystać sitodruk?

Z racji, że sitodruk to najtrwalsza metoda znakowania – warto wykorzystywać ją zawsze, gdy zależy nam na nieskazitelnej jakości. Będzie ona też wyjątkowo przydatna, gdy planujemy nadruk na dużych nakładach. Jednak tak, jak napisaliśmy powyżej –nie sprawdzi się on przy powierzchniach nie-odzieżowych, takich jak: metal, drewno czy plastik.

Mamy nadzieję, że teraz jesteś w stanie określić, czy sitodruk jest odpowiednią metodą dla Twoich potrzeb!